Muslims in Slovakia and in Europe. Challenges and opportunities

736 Views
Loading Map....

Date/Time
Date(s) - 20/10/2015
17:30 - 19:00

Location
Foxford

Categories


Event co-organised with our Slovak member organisation: Mladí Európania

V kresťanskej Európe prevládajú obavy z moslimských migrantov, ktoré sú často založené na nepravdivých tvrdeniach a zovšeobecňovaní.

Aká je však kultúra, spôsob života a začlenenie Moslimov do európskej spoločnosti? Ako vnímajú Moslimovia našu kultúru a s akými reakciami sa naopak stretávajú oni? Aké je to čeliť predsudkom a ako by sa malo postupovať pri riešení konfliktov, ktoré vznikajú z dôvodu uznávania iných hodnôt?

Mladí Európania vás v spolupráci s Young Democrats for Europe (YDE)pozývajú na diskusiu, ktorej predmetom budú práve tieto otázky a veľa ďalších. Príďte diskutovať spolu s našimi hosťami pani Mgr. Alžbetou Szomolaiovou (Ústav orientalistiky SAV), pánom Jozefom Viskupičom (Poslanec NR SR, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti) a s pánom Waddahom Zeidanom (Moslimský študent žijúci a študujúci na Slovensku).

Moderuje: David Hluško

Mediálnym partnerom podujatia sú Európske Noviny, informačný portál o Európskej únii.

12138302_900190856725048_8274609603405986248_o

Young Democrats for Europe (YDE)
Jeunes Democrates Europeens (JDE)
YDE is the youth wing of the European Party.We embrace the key role of democratic principles, underlined in the Lisbon Treaty and shrined in our political belief: democracy, freedom, equality, participation, sustainability and solidarity.

Contact us

    OUR PARTNERS