Maďarsko: Nový úder pluralizmu a demokraci!

920 Views

 Nepszabadsag, hlavné  nezávislé noviny  boli prednedávnom kúpené  spoločnosťou, ktorá je spájaná s priateľom maďarského premiéra Viktora Orbána. Svoju vydavateľskú činnosť prerušili pred pár týždňami – oficiálne kvôli domnelým finančným problémom. Avšak redakcia tvrdí, že to bolo skôr kvôli vládnym nátlakom.

Táto kúpa uškodí rozmanitosti tlače v krajine a zvýši kontrolu Orbánovej vlády nad maďarskými médiami, čo bude ďaľlšou ranou pre pluralizmus a demokraciu – dve hodnoty, ktoré sú v ohrození od začiatku Orbánovej vlády (2010), odhodlanej nastoliť iliberálnu demokraciu.

Európa a hlavne Orbánovi partneri v Európskej ľudovej strane, by mali konečne zareagovať a vyjadriť svoje výhrady voči ceste, ktorou sa Orbán vyberá. Musíme začať brániť hodnoty hlboko zakorenené v zakladajúcich zmluvách, ako demokracia, rozmanitosť a pluralizmus, a to hlavne teraz, v čase, keď sú pod neustálym útokom.

 Pre nás, Mladých demokratov, Európska únia nikdy nebude iba klub ekonomických záujmov, ale záväzok smerom k väčšej demokracii a ochrane občanov, ktorých ich kraijny oberajú o základne slobody.

No comments

Young Democrats for Europe (YDE)
Jeunes Democrates Europeens (JDE)
YDE je mladinsko krilo Evropske stranke. Sprejemamo ključno vlogo demokratičnih načel, podčrtanih v Lizbonski pogodbi in zajetih v našem političnem prepričanju: demokracija, svoboda, enakost, udeležba, trajnost in solidarnost.

Kontaktiraj nas

    NAŠI PARTNERJI