„Erazmus generácia je bez práce!“

723 Views

Na Kongrese, ktorý sa konal 27. septembra 2014 v Bilbau, si Mladí Demokrati za Európu (Young Democrats for Europe, ďalej len YDE) zvolili nových členov predsedníctva.

Pri tejto príležitosti YDE zdôraznilo potrebu riešiť nezamestnanosť mládeže a nedostatok vplyvu Európskej únie vo svete.

Zo Španielska kde nezamestnanosť zasiahla 51% mladých ľudí, žiadame EÚ aby vytvorila ekonomický šok aby sa oživili investície a vyriešila sa masívna nezamestnanosť mládeže. Erazmus generácia je bez práce!“ povedala Miroslava DEMKOVÁ, novo zvolená prezidentka, ktorá spomenula, že nezamestnanosť môže mať priamy vplyv na nebezpečný populizmus v Európe.

Jeremy COSTE, hovorca YDE, povedal: „Európska únia zohráva rolu ako svetová mocnosť vo väčšine významných kríz, ktorými prechádza svet, či v rámci svojich hraníc, na Blízkom východe alebo v Afrike. EÚ už nemôže byť iba nátlakovou mocnosťou. Očakávame, že EU sa stane vedúcou mocnosťou a zabezpečí svetový mier.

Mladí Demokrati za Európu sú mladežníckou organizáciou Európskej Demokratickej strany (European Democratic Party), ktorá je súčasťou Aliancie Liberálnych Demokratov pre Európu v Európskom parlamente. Na kongerese v Bilbau, delegáti z 10 mládežníckych organizácii, z 8 európskych krajín zvolili 10 člennú Radu s Mirkou Demkovou zo Slovenska ako prezidentkou, ktorá bude úzko spolupracovať s Generálnym tajomníkom Mathieu Camescasse (Francúzsko), pokladníkom Johannes Meiners (Nemecko) a hovorcom Jérémy Coste (Francúzsko).

 

 

Young Democrats for Europe (YDE)
Jeunes Democrates Europeens (JDE)
YDE je mladinsko krilo Evropske stranke. Sprejemamo ključno vlogo demokratičnih načel, podčrtanih v Lizbonski pogodbi in zajetih v našem političnem prepričanju: demokracija, svoboda, enakost, udeležba, trajnost in solidarnost.

Kontaktiraj nas

    NAŠI PARTNERJI