Vyhlásenie k novele ústavy prijatej na slovensku

841 Views

Young Democrats for Europe podporujú svoju slovenskú členskú organizáciu Mladí Európania a ich silný nesúhlas so zmenami ústavy, ktoré boli prijaté pred 2 týždňami na Slovensku.
4. júna 2014, Národná Rada SR prijala ústavnú zmenu, kde definuje manželstvo ako “jedinečný zväzok jedného muža a jednej ženy”.

YDE verí v slobodu a demokraciu a vyjadruje svoju úplnú solidaritu s mladými ľuďmi, ktorí bojujú za rešpektovanie ľudských práv. YDE považuje za podstatné, rozlišovanie cirkevných a civilných inštitúcií a podporovanie rovnakých rodových politík.

Young Democrats for Europe odpovedajú na výzvu Miroslavy Demkovej – jednej z našich členov Rady a predsedníčke jednej z našich slovenských členských organizácií.

“Vyzývame všetkých, ktorí sa hlásia k základným hodnotám Európskej únie, na ktorých stojí, aby sa nedívali z diaľky a nemlčali, ale aby podnikli konkrétne kroky v podpore boja proti všetkým formám rasizmu, sexizmu, homofóbie a intolerancie.”

Mladí Európania sú veľmi znepokojení faktom, že SMER – Sociálna Demokracia (ktorých poslanci podporili zmenu ústavy) je členom Strany Európskych Socialistov (PES) a počas kampane do eurovolieb 2014, iba pred mesiacom, kandidáti SMER-Sociálna demokracia zdieľali hodnoty tolerancie, ako sa píše vo Vyhlásení PES 2014:

“Budeme neúnavní v boji proti všetkým formám rasizmu, sexizmu, homofóbii, transfóbii a neznášanlivosti.”
“Zabezpečíme, aby žiadnej osobe nebolo odopreté zamestnanie, postavenie, budúcnosť alebo akékoľvek iné základné právo kvôli farbe jej pleti, sexuálnej orientácii, identite, náboženstvu, veku, pohlaviu, zdravotnému postihnutiu, politickému presvedčeniu alebo akejkoľvek inej formy diskriminácie.”

Mladí Európania vyzývajú kompetentných, aby podnikli konkrétne kroky voči tomuto aktu vykonanému na slovenských občanoch.

Young Democrats for Europe (YDE)
Jeunes Democrates Europeens (JDE)
YDE je mladinsko krilo Evropske stranke. Sprejemamo ključno vlogo demokratičnih načel, podčrtanih v Lizbonski pogodbi in zajetih v našem političnem prepričanju: demokracija, svoboda, enakost, udeležba, trajnost in solidarnost.

Kontaktiraj nas

    NAŠI PARTNERJI